3. В ''Деня на Коби'': ЛА Лейкърс надви Портланд

В ''Деня на Коби'': ЛА Лейкърс надви Портланд

В ''Деня на Коби'': ЛА Лейкърс надви Портланд - Tribune.bg

Лос Анджелис Лейкърс спечели със 135:115 срещу Портланд в четвъртия мач от серията в Западната конференция, с което отборът на Леброн Джеймс поведе с 3-1 победи. Това се случи в "Деня на Коби" - 24/8, които са двата използвани номера от Брайънт в 20-годишната му кариера в Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА).

Коби БрайънтКоби Брайънт

Леброн завърши с 30 точки и 10 асистенции за 28 минути, преди да седне за постоянно на пейката в края на третата четвъртина. До този момент Лейкърс водеха дори с 38 точки и фаворитът в Западната конференция записа трета поредна победа в първия рунд на плейофите.

Деймиън Лилард пък вкара само 11 точки за Блейзърс и напусна мача в третата четвъртина с контузия в дясното коляно.Янис Антетокумбо отбеляза 31 точки, спечели 15 борби и направи осем асистенции при победата на Милуоки със 121:106 срещу Орландо. Крис Мидълтън пък направи много силна последна част с 18 точки от общо 21 за вечерта, с което Бъкс поведоха с 3-1 победи в серията от Източната конференция.

Денис Шрьодер записа личен рекорд в плейофите с 30 точки, а Оклахома Сити победи Хюстън със 117:114 и изравни серията след четвъртия мач. Крис Пол добави 26 точки за Тъндър, които изоставаха с 15 в третата част и допуснаха цели 23 тройки за целия мач. Джеймс Хардън завърши с 32 точки, 15 асистенции и осем борби за Хюстън.

Горан Драгич отбеляза 23 точки и петият сийд Маями победи Индиана с 99:87. Така Хийт затвори серията срещу Пейсърс с 4-0.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), плейофи:

Орландо - Милуоки - 106:121
* Милуоки води с 3-1 победи в серията.

Оклахома Сити - Хюстън - 117:114
* Серията е равна при 2-2 победи.

Маями - Индиана - 99:87
* Маями спечели серията с 4-0 победи.

Портланд - ЛА Лейкърс - 115:135
* ЛА Лейкърс води в серията с 3-1 победи.