3. Вики Томова се класира на полуфинал във Франция

Вики Томова се класира на полуфинал във Франция

Вики Томова се класира на полуфинал във Франция - Tribune.bg

Виктория Томова се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Биариц (Франция) с награден фонд 80 хиляди долара. Поставената под номер 4 Томова победи шестата в схемата Анастасия Зариска от Чехия с 4:6, 6:4, 7:6(5). Срещата продължи 2 часа и 49 минути и премина през много обрати.

В първия сет Томова поведе с 4:3 и пробив, но загуби следващите три гейма за 4:6. Във втората част Вики успя да наваска пасив от 2:4 за да спечели с 6:4. В третата решителна част българката поведе с 4:1, но допусна обрат за 4:5. При 6:5 Томова сервира за мача, но беше пробита и така се стигна до тайбрек. В него Вики поведе с 5:2, но допусна изравняване за 5:5. Томова взе следващите две точки и затвори мача със 7:5 в тайбрека.

За място на финала 24-годишната софиянка ще играе срещу Елица Костова или водачката в схемата Вероника Сепеде Ройг (Парагвай), информира Българската федерация по тенис.

До момента Вики заработи 42 точки за световната ранглиста.