3. Виктор Йосифов на финал в Европа

Виктор Йосифов на финал в Европа

Виктор Йосифов на финал в Европа - Tribune.bg

На финала Монца ще се изправи срещу победителя от двубоя Поатие - Белогорие (Белгород)

Капитанът на националите Виктор Йосифов и неговият Веро Волей (Монца) се класираха на финал на третия по сила евротурнир - Купата на претендентите. Волейболистите на Фабио Соли надиграха категорично Спортинг (Лисабон) и Николай Николов с 3:0 (25:20, 25:23, 25:17) в мача-реванш помежду им, изигран в зала "Жоао Рока" в португалската столица. Втори съдия на срещата бе българският рефер Милан Тодоров. В първия двубой Спортинг победи с 3:2 гейма, но у дома не успя да противодейства на съперника.

Йосифов направи пореден чудесен мач, като реализира 11 точки (1 ас, 5 блокади!). Донован Дзаворонок бе над всички със 17 точки (1 ас, 3 блокади), 14 добави Олех Плотницкий (2 аса, 1 блокада). За "зелено-белите" Николай Николов бе резерва и влезе в игра за кратко във втората част, след което остана на терена в третия гейм и записа 1 точка. Андре Браун бе единственият с двуцифрен актив, като се разписа с 10 точки (1 ас, 3 блокади).

На финала Монца ще се изправи срещу победителя от двубоя Поатие - Белогорие (Белгород). Руският тим победи категорично опонента в първия мач и сега се нуждае само от два гейма.