3. Волейболистите ни допуснаха загуба от Сърбия в Лигата на нациите

Волейболистите ни допуснаха загуба от Сърбия в Лигата на нациите

Волейболистите ни допуснаха загуба от Сърбия в Лигата на нациите - Tribune.bg

Волейболистите от националния отбор на България поведоха с 1:0 гейма, но допуснаха пълен обрат и загубиха от Сърбия с 1:3 (25:19, 19:25, 21:25, 20:25) в първата среща от турнира на Лигата на нациите за 2022 година, която се игра в Отава (Канада).

Волейболистите на Николай Желязков, който дебютира начело на България в официален мач, изиграха страхотен първия гейм и забиха 8 блокади (4 блока на Алекс Грозданов) и го спечелиха с лекота. След това българските волейболисти отстъпиха инициативата и Сърбия стигна до пълен обрат.

Българите забиха 15 блокади в мача, но допуснаха да им бъдат отбелязани 8 директни точки от начален удар и допуснаха 31 непредизвикани грешки, което реши изхода от двубоя.

Във втория си мач от Лигата на нациите българските волейболисти се изправят срещу Германия. Двубоят е на 10 юни от 23:30 часа българско време.

България поведе в началото на двубоя с 3:0 благодарение на двойна блокада на Мартин Атанасов и Алекс Грозданов. Блокада на Радослав Парапунов и 5:0. Игор Колакович взе прекъсване за Сърбия. Мощна атака на Алекс Николов и 6:2. Блокада на Алекс Грозданов направи резултата 8:3. Светослав Гоцев записа още една успешна блокада за 10:5. Светослав Гоцев атакува успешно в центъра за 11:6. Алекс Грозданов заби 6-а блокада за 14:9. Мощна атака на Радослав Парапунов направи 17:11. Блокада на Георги Сеганов - 18:11. Нова отлична атака на Радослав Парапунов и 19:12. Радослав Парапунов атакува от зона 4 за 21:14. Миран Куюнджич заби ас за 16:22. Николай Желязков взе прекъсване за България. Светослав Гоцев атакува успешно за 23:18. Мартин Атанасов изведе България до геймбол при 24:19. Мощен начален удар на Аспарух Аспарухов доведе до грешка в атака за "плавите" и националите спечелиха първата част с 25:19.

Мартин Атанасов игра умно в атака за 3:3 в началото на втората част. Душан Петкович атакува успешно и Сърбия поведе с 5:3. Троен български блок спря атака на Душан Петкович и 6:6. Радослав Парапунов атакува мощно за 8:9. Сърбия поведе с 12:8 при техническото прекъсване. При 8:14 Николай Желязков взе прекъсване за България. Последва мълниеносна атака на Алекс Грозданов за 9:14. Николай Желязков взе прекъсване при 9:16. Нова атака на Алекс Грозданов в центъра и 10:16. Ас на Алекс Грозданов - 12:17. Радослав Парапунов намали до 16:20. Игор Колакович взе прекъсване за Сърбия. Успешен пайп на Алекс Николов - 17:22. Сърбия стигна до геймбол при 24:18. Мартин Атанасов намали до 19:25. "Репрезентацията спечели втората част с 25:19".

Два поредни аса на Миран Куюнджич и Сърбия поведе с 3:0 в началото на третата част. Пайп на Алекс Николов донесе равенство при 7:7. Блокада на Аспарух Аспарухов и България поведе с 10:9. Алекс Николов атакува мощно от зона 4 за 14:15. Алекс Николов блокира атака на Сърбия и равенство 15:15. България поведе с 16:15, след като Миран Куюнджижч атакува в аут. Аспарух Аспарухов направи резултата 16:14 след страхотен пайп. Игор Колакович взе прекъсване за "плавите". Сърбия поведе отново при 18:17. Алекс Николов изравни при 18:18. Атака в центъра на Николай Колев - 19:19. Сърбия поведе с 21:19 и Николай Желязков взе прекъсване за България. Радослав Парапунов отигра трудна топка в атака за 20:21. Блокаут на Аспарух Аспарухов 21:22. Двоен удар на Мартин Иванов и Сърбия стигна до геймбол при 24:21. Милан Катич изведе "плавите" до 25:21.

Успешна атака и ас на Светослав Гоцев и 2:2. Пайп на Алекс Николов - 3:3. България поведе с 4:3, след като сърбите сгрешиха в атака. Радослав Парапунов атакува мощно по диагонала от зона 4 за 5:4. Перфектен пайп на Аспарух Аспарухов - 6:4. Алекс Грозданов атакува успешно в центъра за 7:6. Сърбия поведе с 12:8 при техническото прекъсване, след като Слави Гоцев допусна 3 поредни непредизвикани грешки. Ас на Светослав Гоцев 11:14. Аспарух Аспарухов атакува по диагонала от зона 4 за 12:15. Радо Парапунов отигра трудна топка в атака за 13:16. Денис Карягин атакува мощно за 16:22. Аспарух Аспарухов атакува от зона 4 - 17:22. Добър сервис на Алекс Николов даде възможност на Слави Гоцев да запише точкова блокада. Игор Колакович взе прекъсване за Сърбия. Нов добър сервис на Алекс Николов и нова българска блокада - 19:22. Успешна контраатака на Аспарух Аспарухов - 20:22. Никола Мелянац атакува над блокадата и изведе "плавите" до мачбол при 24:20. Миран Куюнджич заби ас и Сърбия спечели 4-ата част с 25:20.