3. Волейболистките на България завършиха с успех в контролите преди олимпийската квалификация

Волейболистките на България завършиха с успех в контролите преди олимпийската квалификация - Tribune.bg

Националките ни надвиха с 3:0 Хърватия

Женският национален отбор на България завърши с успех в контролите с Хърватия, които са част от подготовката и на двата тима за олимпийската квалификация в Апелдоорн (Нидерландия), която ще се проведе от 7 до 12 януари.

Националките, водени от Иван Петков, отбелязаха категоричен успех в последната контрола с Хърватия. "Лъвиците" победиха съперника с 3:0 (28:26, 25:14, 25:22) в третия мач помежду им, който се игра в столичната зала "Христо Ботев". Проверката бе затворена за публика.

Така българските волейболистки загряха за европейската олимпийска квалификация с два успеха и един равен резултат (2:2 гейма).