3. Втори турнир от веригата „Kinder+ Sport“ се проведе в Санта Марина

Втори турнир от веригата „Kinder+ Sport“ се проведе в Санта Марина

Втори турнир от веригата Kinder+ Sport се проведе в Санта Марина - Tribune.bg

В надпреварата участваха деца от две възрасти от 11 г. и до 12 г.

През уикенда в Тенис център „Санта Марина", гр. Созопол се проведе втория турнир от веригата „Kinder+ Sport" в България. В надпреварата участваха деца от две възрасти от 11 г. и до 12 г. За трета поредна година България организира турнири от тази верига.

При момчетата до 11 г. първото място спечели Николай Бунчев (ТК "Малееви", гр.София). Във финала той победи с 6:4 Дейвид Илиев (ТК "Локомотив ", гр.Пловдив). Това е втора поредна победа за Николай Бунчев. На трето място се класира Петър Иванчев (ТК "Фаворит", гр.Пазарджик), а на четвърто Александър Митев (ТК "Приста 2011", гр.Русе).

При момичетата до 11 г. първото място спечели Валерия Гърневска (ТК "Българов", гр.Габрово). На второ място се класира Рафаела Симеонова (ТК "Ямбол 2005", гр.Ямбол), трета е Лидия Спасова (ТК "Септември 2006", гр.София), а четвърта Мая Енчева (ТК "Авеню", гр.Бургас).

При момчетата до 12 г. първи завърши Даниъл Спасов (ТК "Черно море Елит", гр.Варна). Спасов се раваншира за загубата си от Мартин Павлов (ТК "Славия Бомел 9", гр.София) във финала на първия турнир в Пловдив и го победи с 6:2. Трети се класира Борислав Кирилов (ТК "Вектор Тенис Спорт", гр.София), а четвърти Крум Савов (ТК "Про спорт", гр.София).

При момичетата до 12 г. с първото място триумфира Цветелина Стоянова (ТК "Габрово", гр.Габрово). Втора се нареди Елена Янкова (ТК "Хемус", гр.Велико Търново), трета е Натали Тодорова (ТК "Славия Бомел 9", гр.София), а четвърта Влада Николаева (ТК "Авеню", гр.Бургас).

От 11- ти до 13- ти май на кортовете на Тенис център „Санта Марина" ще се проведе втория турнир за деца до 9 и до 10-годишна възраст, съобщава Българската федерация по тенис.

За трети път в България се провеждат турнири от веригата „Kinder+ Sport".

В рамките на шест турнира от март до август във възрастовите групи до 9,10,11 и 12 г. българските деца се съревновават помежду си, за да излъчат представителите на България за международните финали. Там участие ще имат също така и националните шампиони по проекта от Австрия, Германия, Унгария, Израел, Малта, Люксембург, Полша, Монако, Ирландия, Италия и Франция

Финалният международен турнир ще се проведе между 17-ти и 20-ти октомври в „Монте Карло Кънтри клуб", Монте Карло.

∙ 15-17 август – Национален тенис център, София до 9, 10,11 и 12 години

Като последният от тях ще бъде Матърс-турнир.

Финалното класиране се изготвя на база от общия брой точки от изиграните турнири, като всеки състезател трябва да е участвал в поне 4 (четири) от общо шестте „Kinder+ Sport" турнири. Класираните състезатели на 1 (първо) място в крайната ранглиста на програмата, която ще излезе след 20 август, ще получат възможността да участват на финалния световен турнир между 17 и 20 октомври на кортовете на „Монте Карло Кънтри Клуб".

Разходите по участието на финалния световен турнир на шампионите до 9,10,11 и 12 г. се поемат от БФТенис. Всеки турнир ще е от максимум 32-ма състезатели.

Следвайки международните правила на програмата в него не се допускат национални състезатели. За нашата страна няма да имат право да участват :

- Състезателите, които са част от националните отбори на България до 12 г. за Европейските зимни и летни купи до 12 г. през 2019 г.