3. Юнайтед е на четвъртфинал за ФА Къп след класика над Дарби Каунти

Юнайтед е на четвъртфинал за ФА Къп след класика над Дарби Каунти

Юнайтед е на четвъртфинал за ФА Къп след класика над Дарби Каунти - Tribune.bg

За тима на домакините игра бившият капитан на „червените дяволи“ Уейн Рууни

Манчестър Юнайтед победи с 3:0 като гост втородивизионния Дарби Каунти и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Англия. За тима на домакините игра бившият капитан на „червените дяволи“ Уейн Рууни, който имаше две ситуации да отбележи. Серхио Ромеро обаче отрази ударите на ветерана.

„Червените дяволи“ решиха до голяма степен всичко преди почивката. Люк Шоу даде преднина на тима си в 33-та минута след удар от средно разстояние и рикошет в гърба на Джеси Лингард. Одион Игало удвои резултата в 41-та минута, а в 70-та реализира и второто си попадение в срещата.

Така тимът на Оле Гунар Солскяер продължи серията си и вече 9 мача е без загуба – 6 победи и 3 равенства. В четвъртфиналите Манчестър Юнайтед ще се изправи срещу тима на Норич, който в сряда отстрани след дузпи Тотнъм./БНР