3. Юношите на България завършиха 1-1 във втората си контрола срещу Сърбия

Юношите на България завършиха 1-1 във втората си контрола срещу Сърбия

Юношите на България завършиха 1-1 във втората си контрола срещу Сърбия - Tribune.bg

Юношеският национален отбор на България (родени през 2007 г) завърши 1:1 със Сърбия във втората контролна среща между двата тима.

В сравнение с първия мач във вторник, когато отстъпиха с 1:5, днес българските таланти се представиха много по-добре и диктуваха събитията на терена в голяма част от времето. Днес момчетата на селекционера Калоян Георгиев водеха до последната минута, когато позволиха на гостите да стигнат до равенството.

С доста промени в състава в сравнение с първата среща, отборът на България започна активно и можеше да открие резултата още в началните минути. С пас от дълбочина Никола Николов беше изведен на добра позиция, напредна и точно преди аутлинията беше фаулиран. Вратарят на Сърбия Илия Васин обаче спаси изстрела на Кристиян Гориянов в 14-ата минута и запази нулевото равенство.

България излезе напред в резултата през второто полувреме чрез Васил Каймаканов, който в 55-ата минута успя да се откъсне от защитник на гостите и сам срещу вратаря не сбърка. В следващите минути българският отбор имаше пони три добри възможности да затвърди преднината си, но липса на концентрация и малшанс останиха резултата само 1:0. В последните 7-8 минути сърбите пренесоха играта пред българската врата и буквално с последния удар в мача изравниха чрез Анджелко Павлович.

Състав на България: Николай Страшников, Деян Кирилов, Никола Николов, Михаил Полендаков, Николай Хаджиев (58 – Крум Стойчев), Виторио Шотев (87 – Кирил Цеков), Васил Каймаканов (65 – Исмет Хасан), Светлозар Джуров, Владимир Драганов (46 – Аксел Велев), Емил Найденов (45 – Марсел Бибишков), Кристиян Гориянов (65 – Севи Идриз)