3. Южна Корея се класира на осминафинал на Мондиал 2022

Южна Корея се класира на осминафинал на Мондиал 2022

Южна Корея се класира на осминафинал на Мондиал 2022 - Tribune.bg

За азиатците се разписаха Йон Гуон Ким и Хи Чан Хуан.

Отборът на Южна Корея обърна състава на Португалия и спечели последната си среща от груповата фаза с 2:1, след като губеши в резултата с 0:1.

Португалия влезе страхотно в мача и поведе още в 5-ата минута. Диого Далот проби прекрасно отдясно и навлезе в наказателното поле. Той комбинира с Рикардо Орта, който беше на скорост и с едно докосване прати топката в мрежата. Никакъв шанс за Сьонг-Гю Ким, който изобщо не успя да реагира.

Тимът на Южна Корея изравни в 27-ата минута. Йон-Гуон Ким пое отбита топка дълбоко в наказателното поле след корнер и преодоля вратаря с рязък удар по трева в средата.

В 35-ата минута Диого Далот си освободи пространство за изстрел и отправи такъв от средна дистанция, но със страхотна изява за пореден път се отчете Йон-Гуон Ким.

Пет минути по-късно Сон пробва късмета си с удар по земя от немалко разстояние – право в ръцете на Коща.

В 42-рата минута Роналдо получи страхотен шанс да реализира с глава след намеса на Йон-Гуон Ким, но не намери очертанията на вратата.

Две минути след това Рикардо Орта овладя в наказателното поле на Южна Корея. Той беше непокрит, но стреля крайно разочароващо право в ръцете на вратаря.

В 52-рата минута Роналдо беше изведен зад корейската защита. Неговият удар от въздуха не затрудни вратаря.

Три минути по-късно Сон получи на обещаваща позиция, но беше неутрализиран от Антонио Силва.

В 67-ата минута мощен шут с левия крак на Ин-Беом Хванг, беше в обсега на Коща и стражът успя да боксира.

В 71-вата минута Сон опита удар от воле, но Жоао Кансело успя да се намеси перфектно и предотврати опасност пред португалската врата.

Южна Корея играеше много дисциплинирано и не позволяваше на Португалия да създава голови положения. Не се виждаше начин, по който някой от тимовете да стигне до победата. Още повече ремито напълно устройваше „мореплавателите“.

В заключителните минути на мача Южна Корея направи 2:1 чрез Хи Чан Хуан.