3. Зам.-министър Стоян Андонов награди призьорите на трап и скийт от „Купа България“

Състезанието бе част от Европейската седмица на спорта

Зам.-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов награди призьорите на трап и скийт от „Купа България“. Турнирът се проведе на стрелбищния комплекс край Долни Дъбник от 9 до 11 октомври и бе част от #BeActive Европейска седмица на спорта. За медалите спориха над 50 стрелци.

„За мен е удоволствие да съм сред вас. Вашият спорт е пример, че всеки може да спортува и да бъде активен без значение от възрастта. Пожелавам ви здраве и нови бъдещи успехи”, обърна се зам.-министър Стоян Андонов към състезателите. Той поздрави председателя на Българска федерация по трап, двоен трап и скийт Илия Кирилов за отличната организация на турнира и за усилията, които полага в развитието на този спорт в България.

Зам.-министър Андонов изгледа финалните стрелби на скийт при мъжете. Призовите места в дисциплината бяха заети от представители на ЕСК „ВИА“ – гр. Плевен. Първи стана Никола Николов, след него се нареди Илия Кирилов, а третото място зае Георги Георгиев. При дамите със златото се окичи Татяна Рачева („Балиста“, гр. Казанлък), а среброто спечели Десислава Енчева (СКЛС-ЛРД гр. Плевен).

На трап при жените над всички бе световната шампионка за девойки Селин Али („Аетос“, гр. Айтос). След нея се наредиха Красимира Янева („Аетос“, гр. Айтос) и Джулия Крумова (СКЛС-ЛРД гр. Плевен). При мъжете титлата отиде при Иван Георгиев „Сокол 2010“, гр. Айтос), който е медалист на смесени двойки от Световното първенство за младежи, заедно със Селин Али. Той изпревари в класирането Христо Ангелиев („Стрелец 1893“, гр. Пазарджик) и Тенчо Тенев („Балиста“, гр. Казанлък).

На състезанието бяха определени призьорите за младежи и девойки, кадети, ветерани и отборно.