3. Застрашен от изпадане прекъсна победната серия на Челси

Застрашен от изпадане прекъсна победната серия на Челси

Застрашен от изпадане прекъсна победната серия на Челси - Tribune.bg

Отборът на Уест Бромич Албиън победи Челси с 5:2 като гост в мач от 30-ия кръг на английската Висша лига.

"Дроздовете" се представиха невероятно и надделяха категорично над своя противник с пет прекрасни попадения.

Защитата на домакините бе далеч от най-добрата си форма и извърши впечатляващи грешки, които не останаха безнаказани и донесоха първата загуба на Томас Тухел, начело на тима. До момента отборът бе допускал едва две попадения под ръководството на германския специалист, а само в днешния мач инкасира цели пет.

Лндончани играха през цялото второ полувреме с човек по-малко, тъй като Тиаго Силва получи втори жълт и съответно червен картон в добавеното време на първото.

С победата УБА събра 21 точки и вече е само на 7 от спасителната 17-а позиция. Челси, от своя страна, остава четвърти, но преди срещите на Уест Хем и Тотнъм, които дишат зад врата на "сините".