Али Хаменей ще бъде погребан на 9 юли в родния си град Машхад
Аятолах Али Хаменей ще бъде погребан на 9 юли в родния си град Машхад, съобщи иранската държавна телевизия, цитирана от Франс прес.
Погребението, което първоначално е било планирано за март, е отложено заради военния конфликт в региона. Траурните церемонии ще продължат шест дни – от 4 до 9 юли.
В столицата Техеран поклонението пред паметта на дългогодишния ирански лидер ще се състои между 4 и 6 юли. На 7 юли церемониите ще продължат в свещения град Кум, преди тленните останки да бъдат пренесени в Машхад за погребението на 9 юли.
Началото на траурните прояви съвпада със 4 юли – Деня на независимостта на САЩ, когато страната отбелязва 250 години от своето създаване.
След смъртта на Али Хаменей начело на Ислямската република застана неговият син Моджтаба Хаменей. Според информацията той е бил ранен по време на ударите, при които е загинал баща му, и оттогава не се е появявал публично, като отправя послания чрез свои съветници.
FaceBook Twitter Pinterest https://tribune.bg/bg/svqt/ali-hameney-shte-bade-pogreban/


