САЩ незабавно изпращат спасителни екипи във Венецуела след разрушителните земетресения
БГНЕС
Съединените щати незабавно ще изпратят спасителни екипи и хуманитарна помощ във Венецуела, след като страната беше разтърсена от две мощни земетресения, при които загинаха най-малко 32 души. Това съобщи държавният секретар на САЩ Марко Рубио.
„Държавният департамент незабавно ще изпрати спасителни екипи, медицински ресурси и хуманитарна помощ във Венецуела“, написа Рубио в социалната мрежа Х, цитиран от АФП.
„Америка е до народа на Венецуела в тези трудни моменти“, добави той.
Двете силни земетресения с магнитуд 7,2 и 7,5 по Рихтер удариха страната в сряда вечерта, причиниха сериозни разрушения в няколко щата, повредиха международното летище „Симон Боливар“ и наложиха обявяването на извънредно положение.
FaceBook Twitter Pinterest https://tribune.bg/bg/svqt/sasht-nezabavno-izprashtat-spa/



Коментари (0)
Добави коментар