Емил Дечев: Дори във фризьорски салони се откриват списъци с имена и приготвени пари
"Нямаме двоен стандарт, не работим само в определени райони. Дори във фризьорски салони се откриват списъци с имена и приготвени пари. Има случаи, в които в хранителни магазини се дава възможност за закупуване на стоки до определена сума", заяви пред журналисти вътрешният министър Емил Дечев във връзка с изборните престъпления.
По думите му сигналите за изборни нарушения са в пъти повече в сравнение със сигналите на предишните парламентарни избори, проведени през октомври 2024 година.
"При някои от заловените списъци с имена стоят и лични карти на граждани. Работи се по различни сигнали, а схемите са най-разнообразни", допълни Дечев.
Изпълняващият длъжността главен секретар на МВР Георги Кандев заяви, че гласовете струват между 50 и 100 евро.
FaceBook Twitter Pinterest https://tribune.bg/bg/zakon_i_red/emil-dechev-dori-vav-frizyorsk/


