Последвайте ни: Facebook Twitter Instagram RSS
Търсене
Меню
  1. Начало
  2. Закон и ред
  3. Прокуратурата даде на съд актьора Христо Шопов за закана за убийство с пистолет

Закон и ред

Прокуратурата даде на съд актьора Христо Шопов за закана за убийство с пистолет

Прокуратурата даде на съд актьора Христо Шопов за закана за убийство с пистолет - Tribune.bg
Снимка:

Прокуратурата даде на съд актьора Христо Шопов, съобщиха от държавното обвинение. Той е обвинен за закана за убийство с пистолет на жена.

Според прокуратурата на 23 февруари миналата година, около 00:20 ч. в ж.к. “Малинова долина” в София, мъжът се заканил да убие жена, държейки в ръката си пистолет, и казал на английски: „Ще те застрелям в лицето с пистолета си!“. Десет минути по-късно той хванал жената с ръка под брадата и я блъснал към ограда на къща, като ѝ казал: „Ще те убия“. Жената изпитала основателен страх от заканата, посочва обвинението.

По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 144, ал. 3,т. 1, вр. ал.1, вр. чл. 26, ал.1 от НК, за което се предвижда наказание „лишаване от свобода“ до 6 години. В хода на разследването са направени експертизи и са разпитани свидетели.

Предстои делото срещу Шопов да продължи в Софийски районен съд.


Последвайте ни в Google News

 

Топ новини виж още

Хороскоп

Анкети