Последвайте ни: Facebook Twitter Instagram RSS
Търсене
22.83 ℃ - България, София
Меню
  1. Начало
  2. Закон и ред
  3. САЩ и България обсъждат разширяване на партньорството си в областта на борбата с разпространението на наркотици

Закон и ред

САЩ и България обсъждат разширяване на партньорството си в областта на борбата с разпространението на наркотици

САЩ и България обсъждат разширяване на партньорството си в областта на борбата с разпространението на наркотици - Tribune.bg
Снимка:

На 24 април 2025 г. представители на Администрацията за борба с наркотиците на Съединените щати (DEA) проведоха среща с Министъра на вътрешните работи на България Даниел Митов, на която бяха дискутирани текущото двустранно сътрудничество и възможностите за бъдещо съдействие в областта на борбата с трафика на забранени субстанции в България и в Съединените щати.

Отговорният специален агент на DEA за европейското подразделение на Администрацията, Грегъри Милард, отговорният помощник-агент Кевин Даниелс и аташето на DEA за България Скот Капороси изразиха признателност към министър Митов за продължаващото сътрудничество в общите усилия да се възпрепятства преминаването на контролирани вещества през границите на САЩ и България.

„Високо оценяваме плодотворното сътрудничество със своите партньори от България. И двете страни сме фокусирани върху това да защитаваме общностите си от опасността, която представляват нелегалните субстанции, и да продължаваме да търсим нови пътища за съвместна работа за постигането на тази жизненоважна цел“, заяви отговорният специален агент Милард.

Отговорният помощник-агент Даниелс на свой ред подчерта: „Докато контрабандистите търсят нови маршрути за транспорт на наркотици в Европа и САЩ, включително на смъртоносния фентанил и неговите прекурсори, партньорството ни с България става все по-важно. Щастливи сме, че имаме силен съюзник в лицето на министър Митов и неговия екип.“

От началото на българо-американското партньорство в тази област насам, двете държави инициираха широкообхватен обмен на информация, чрез който се стигна до ареста и лишаването от свобода на голям брой наркотрафиканти, както и до унищожението на тонове нелегални субстанции. Освен това DЕА предостави на българското правителство подкрепа в извършването на лабораторни тестове и специализирани обучения за личния състав чрез Международната академия по правоприлагане (ILEA).


Последвайте ни в Google News

 

Топ новини виж още

Хороскоп

Анкети