Записани: На влизане в прокуратурата мъж успокои Кирил Петков, че с баща му са уредили делото
Градиозен скандал по време на живото предаване на протеста пред Софийска градска прокуратура, където лидерът на ПП се яви, за да му бъде предявено обвинение по делото за ареста на Бойко Борисов през 2022 година. Разменените реплики „на ухо“ между Петков и един от присъстващите, към който Петков се обръща с думите „сенсей“ обаче дават да се разбере, че „делото е уредено“.
Мъжът, който шепне на лидера на ПП е Явор Дянков - първият треньор на Петков по бойни спортове. Той не се съобразява, че Петков има микрофон и при прегръдката им започва да му шепне „ на уше“:
„Няма да се притесняваш. Само да ти кажа - уредено е всичко, няма да се притесняваш, говорено е. Горе главата, с баща ти сме ги хванали нещата…да знаеш.”, уверява треньорът, който е близък близък семеен приятел с бащата на Кирил - Петко Петков.
Лидерът на ПП благодари на мъжа и двамата се отдаличават.
Скандалният запис е бил публикуван на страницата на Продължаваме промяната (ПП), но малко по-късно е изтрит.
Днес стана ясно, че Кирил Петков официално е обвиняем за ареста на Бойко Борисов, Владислав Горанов и Севделина Арнаудова преди три години, определен от съда като незаконен. Той е с наложена прокурорка мярка „подписка“.
Обвиненията на Петков са две, за длъжностни престъпления в качеството му на министър-председател. "Длъжностно лице, което тотално си е превишило правата и правомощията, наредил е, без да има такива законови основания, да бъдат арестувани определени хора, наредил е на полицейски служители, без те да имат правомощия, да извършват действия по разследването, в разрез със закона, в тъмната част на денонощието, без разрешение на съд", обясни обвинението прокурор Кънев.
Кой е сенсей Дянков
Явор Дянков е роден е на 17.01.1961 година в град София, България. В момента е президент на международна холдингова група от компании, която включва фирми за внос, износ, реекспорт, инвестиции и бартерна търговия с промишлени стоки и иновации. Председател на Българската Шотокан Карате-до Федерация, която от 1990 година е член и официален представител за България на Японската Карате Асоциация (J.K.A.).
Председател на Българската Джу-джицу Асоциация , която от 1989 година е член и официален представител за България на Световната Джу-джицу Федерация (W.J.J.F.) и Световната Джу-джицу и Кобудо Организация (W.J.J.K.O.). През 2000 година на Европейски конгрес към Японската Карате Асоциация, състоял се в Англия, е избран единодушно за Председател на Карате федерациите, членуващи към Японската Карате Асоциация на Балканския полуостров. Същата длъжност заема и като Председател за Балканските и Прибалтийските страни на Световната Джу-джицу Федерация и Световната Джу-джицу и Кобудо Организация от 2012 година.
Като ученик е тренирал Джудо в отбора на Левски - Спартак при известния български треньор Цветан Хаджийски. Започва да се занимава професионално с Карате през 1978 година под ръководството на изтъкнатия унгарски майстор Сюч Тибор 7 дан, който посещава многократно България още в периода, в който Карате е забранено за практикуване в страната.
Връх на спортно-състезателната му кариера е изборът му за капитан на европейския отбор по Кумите за срещата с Япония за купа Ибус по Шотокан, проведена през 1987 година в Унгария. Тогава Европа за първи път побеждава отборно на Япония, което за времето си беше сензация. През 1987 година по препоръка на Японската Карате Асоциация, заминава за Русия (тогава СССР),където съдейства за създаването на Карате организация. Посещава многобройни градове и школи, където се запознава не само с бита и душевността на руските бойни изкуства, но също и с техните традиции.
През 1986 година започва да се занимава с Джу - джицу под ръководството на изтъкнати унгарски специалист Ищван Келемен 7 дан, който посещава многократно България. По-късно става личен ученик на изтъкнатия немски майстор Зиги Вайс 8 дан и швейцарският майстор Робърт Шенк 6 дан, който посещава България от 1989 година провеждайки семинари.
Като сътрудник в периодичния печат е публикувал множество материали в България и в чужбина, засягащи проблемите на бойните изкуства. Автор, преводач и редактор е на различни книги: „Лед Цепелин" (превод на български, 1990 г.); „Класическо Карате- до" (1991 г.); „Карате-до пътят на моя живот" (превод на български 1992 г.); „Вратите на житейската философия" (поетична стихосбирка - 1993 г.); „Самозащита за всеки" (1994 г.); „Дух без окови" (превод 1995 г.); „Писмата на един дзен монах до майстора на меча" (превод 1996 г.); „Отворените врати на Карате до" (превод 1997 г.); „Бойните изкуства и здравето" (консултант 1998 г.). В подготовка са следните негови нови книги: „Класическо Карате до - техники на боя"; „Джу - джицу - специализирани полицейски техники"; „ Бубиши - Библията на Карате" (превод); „Класическо Карате до - катите и техните приложения"; „Връзката на Джу - джицу със смесените бойни изкуства - история и техники" и " Науката на биомеханиката в Джу-джицу".
Благодарение на своята организационна, издателска, публикационна, научна и спортна дейност, шихан Дянков е включен в първото уникално издание на Енциклопедията „Изтъкнати хора на 20 век", стр. 142, издадена от Международния Биографичен Център в Кеймбридж, Англия.
Интересите му през свободното време са хубава книга, филм и музика. Любимата му мисъл е: „Една майка струва колкото десет бащи, но един учител струва колкото десет майки ". Любимата му книга е „Хагакуре. Записки на самурая".
FaceBook Twitter Pinterest https://tribune.bg/bg/zakon_i_red/skandalno-deloto-na-kiril-petk/