Последвайте ни: Facebook Twitter Instagram RSS
Търсене
Меню
  1. Начало
  2. Закон и ред
  3. Вещо лице по делото „Семерджиев“: Данните показват, че той е шофирал

Закон и ред

Вещо лице по делото „Семерджиев“: Данните показват, че той е шофирал

Вещо лице по делото Семерджиев: Данните показват, че той е шофирал - Tribune.bg
Снимка:

Присъдата и обезщетенията са справедливи, но няма да върнат Хариет, заяви адвокатът на майката на едно от момичетата, загинали в катастрофата, предизвикана от Семерджиев

Данните от катастрофата на „Черни връх“ показват, че Георги Семерджиев е бил водач на катастрофиралия автомобил. Това заяви пред БНТ проф. Станимир Карапетков, заместник-ректор на Техническия университет и вещо лице по делото срещу Георги Семерджиев.

На първа инстанция Семерджиев получи общо 20 години затвор при първоначален строг режим за причининяването на катастрофата на бул. „Черни връх“ през юли 2022 г., при която загинаха две млади момичета. Семерджиев е осъден за още четири престъпления.

„Делото за катастрофата на „Черни връх“ е знаково, с голям обществен интерес, с вкарани огромни ресурси в него. Институциите се стараят повече по делата с голям обществен интерес“, посочи проф. Карапетков.

„Присъдата и обезщетенията са справедливи, но няма да върнат Хариет“. Това коментира пред bTV Пламен Димитров, адвокат на майката на Хариет - едно от момичетата, загинали в катастрофата, предизвикана от Семерджиев.

Той уточни, че са взети под внимание негови предишни престъпления. По време на делото Георги Семерджиев представяше тезата, че не той е шофирал автомобила.

„Вещите лица опровергаха това и заявиха, че ако е имало човек на задната седалка или пасажерската, то те да са мъртви. Той като подсъдим може да откаже да дава показания. Съдът не може да държи сметка за неговите думи. Аз се учудих, че той смени тезата и реши да дава обяснение“, добави той.

Семейството на Хариет приема присъдата. Надяваме се на следващите две инстанции да бъде потвърдена, каза още адв. Димитров.

Според него Семерджиев може да бъде предсрочно освободен.

„Той може да започне да работи в затвора. За три дни работа - два се приспадат от присъдата, както и за добро поведение. Трябва да излежи две трети от присъдата, за да поиска предсрочно освобождение“, уточни Пламен Димитров.

„Аз мисля, че трябва да се промени законодателството и този вид престъпления да са умишлени. Законът казва, че една присъда е превенция за другите участници в обществото“, подчерта адвокатът.


Последвайте ни в Google News

 

Топ новини виж още

Хороскоп

Анкети

Одобрявате ли формат на кабинет, воден от ГЕРБ-СДС, с участието на БСП и ИТН и с подкрепата на ДПС-ДПС?
Покажи резултати Скрий резултати