Последвайте ни: Facebook Twitter Instagram RSS
Търсене
Меню
  1. Начало
  2. Общество
  3. Imperial College: Ранните мерки и ограниченията спасяват живот

Общество

Imperial College: Ранните мерки и ограниченията спасяват живот

Imperial College: Ранните мерки и ограниченията спасяват живот - Tribune.bg
Снимка:

Още не може да се говори за “стаден имунитет”, смятат математиците

Най-новото проучване на катедрата по математика на Импириъл колидж /Imperial College/ в Лондон оцени мерките срещу разпространението на COVID - 19 в 11 европейски държави и твърди, че "те в комплект имат значителен ефект върху предаването на болестта“.

 „Докато смъртният брой продължава да нараства, ние виждаме достатъчно сигнал в данните, за да заключим, че продължителните драстични действия, предприети от европейските правителства, вече са спасили живота чрез намаляване на броя на новите инфекции всеки ден. Мащабното проучване установи, че ранните мерки, като социално дистанциране и строги ограничения на движението на хората, са от решаващо значение за ограничаването на разпространението на коронавируса и вече са спасили десетки хиляди животи в цяла Европа“, подчертава д-р Сет Флаксман, първи автор на най-новото проучване на катедрата по математика, цитиран от Си Ен Ен.

Изследователският екип пресмята, че 120 000 смъртни случаи вече са предотврътени в тези 11 страни. По-конкретно в Италия са предотвратени 38 000 смъртни случая, което е почти четири пъти повече от броя на регистрираните смъртни случаи. Освен това на Апенините „въпреки натиска върху здравните системи мерките, предотвратяват катастрофа в здравеопазването“.

За Испания учените твърдят, че са предотвратени 16 000 смъртни случая, в сравнение със ситуация, в която не са въведени ограничения.

Учените смятат, че „много повече смъртни случаи ще бъдат предотвратени, като се гарантира, че мерките остават в сила, докато заразяването не падне до ниски нива“.

Математиците напомнят, че идентифицираните случаи на коронавирус вероятно са много по-малък от общия брой на заразените. Те изчисляват, че в Италия към 28 март са били заразени 5,9 милиона души, или 9,8% от населението. За Испания смятат, че 15% от населението е било заразено. Германия се смята за една от държавите с най-ниски нива на заразяване с вируса - 0,7% от населението, като са заразени 600 000 души. Обяснението е, че там COVID - 19  е на по-ранен етап от разпространението си спрямо Испания или Италия. Изводът е, че „населението в Европа не е близо до стаден имунитет“.

"Ако настоящите тенденции продължат, има причина за оптимизъм", уверяват учените.


Последвайте ни в Google News

 

Коментари (0)

Няма коментари.

Добави коментар




Топ новини виж още

Хороскоп

Анкети