3. Адриан Андреев остана на крачка от първата си титла от турнир на ITF за мъже

Адриан Андреев остана на крачка от първата си титла от турнир на ITF за мъже

Адриан Андреев остана на крачка от първата си титла от турнир на ITF за мъже - Tribune.bg

Адриан Андреев отстъпи на финала на турнира от ITF М25 в Харлинген, Тексас с награден фонд 25 хиляди долара.

18-годишният софиянец загуби с 4-6, 4-6 от представителя на домакините - Говинд Нанда за 100 минути игра.

Адриан стигна първи до пробив в първия сет за да поведе с 3-2. Нанда отговори с рибрейк за 3-3, а след това проби още веднъж в края на сета за да спечели с 6-4.

Във втората част Андреев поведе с 4-1 и два пробива, но не успя да запише друг печеливш гейм до края на срещата, съобщи Българската федерация по тенис.

Преди този мач Адриан постигна шест двусетови победи за да се класира на финала. С този успех нашият представител си заработи 12 точки за световната ранглиста. Това беше първи турнир за Андреев след контузията в лявата китка, която го принуди да се откаже на "Ролан Гарос" в началото на юни.

През тази седмица Адриан ще играе на друг турнир от ITF в САЩ с награден фонд 25 хиляди долара.