3. Арда загуби гостуването си на Ботев Враца

Арда загуби гостуването си на Ботев Враца

Арда загуби гостуването си на Ботев Враца - Tribune.bg

Кърджалийци записаха загуба с 1:3

Арда загуби гостуването си на Ботев Враца с 1:3 в среща от 22 кръг на efbet ЛИГА. Още в самото начало на двубоя домакините откриха чрез Аласан Н’Диайе, който засече топката с глава от ъглов удар.

Футболистите на Стамен Белчев успяха бързо да се върнат в срещата възстановявайки равенството. Емил Мартинов намери хубаво в коридор Светослав Ковачев, който технично гардира топката и се освободи от защитник на врачани. След това Ковачев се озова сам срещу вратаря на Ботев и бе точен за 1:1. В 27-та минута Петко Ганев отново даде преднина на своя отбор. В 36-та минута Спас Делев изпълни перфектно пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда.

След почивката футболистите на Арда поглеждаха по-често към вратата пазена от Митов, и в 60-та минута Руменов се озова сам срещу него, но малко не му достигна за да се разпише. Две минути по-късно Илия Миланов с глава покачи на 3:1. До края на срещата ще се запомни опасен удар на Илиша Сам, който мина в близост до десния страничен стълб.