3. Славия излъга Арда с гол от дузпа в Пловдив

Славия излъга Арда с гол от дузпа в Пловдив

Славия излъга Арда с гол от дузпа в Пловдив - Tribune.bg

Галин Иванов реализира единственото попадение в мача

Арда загуби от Славия с 0:1 в мач от XXI кръг на футболната efbet Лига, игран на стадион „Локомотив“ в Пловдив.

„Белите“ се наложиха с попадение от дузпа, дело на капитанът им Галин Иванов преди почивката.

Тя бе отсъдена за нарушение на Конър Рандъл, който пък отправи първия опасен изстрел в срещата, ала не сполучи.

В 25-ата минута Румен Руменов също пробва да порази целта, но неуспешно, а шест по-късно същото стори и Спас Делев от свободен удар. Славия отговори с изстрел над гредата на Чунчуков, а в 36-ата минута получи дузпа.

Зад топката застана Галин Иванов, който бе точен и откри резултата.

Две минути по-късно Ковачев бе близо до изравняване, но вратарят на „белите“ успя да избие.

До края на първата част Иван Караджов се намеси успешно, парирайки изстрел на Стоев.

След почивката футболистите на Стамен Белчев се хвърлиха в атака, за да променят негативния резултат.

Първо Делев се оказа в отлична позиция пред Георгиев, но той отново спаси, а после изби в корнер и силен шут на Светослав Ковачев.

Така в крайна сметка Арда трябваше да се примири със загубата и остана на девето място с 28 точки, докато Славия събра 33 и зае петата позиция във временното класиране.