3. Арсенал е на четвъртфинал за Купата

Арсенал е на четвъртфинал за Купата

Арсенал е на четвъртфинал за Купата - Tribune.bg

"Артилеристите" надвиха с 2:0 Портсмут

Арсенал, който е 13-кратен носител на трофея, ще играе на четвъртфиналите в турнира за купата на Футболната асоциация в Англия след победа с 2:0 като гост над Портсмут.

Домакините, които нямат поражение пред собствена публика в трета дивизия, бяха по-силни през първото полувреме, но Сократис Папастатополус изведе столичани напред в резултата в 45-ата минута след центриране от дясното крило на Райс Нелсън.

Шест минути след почивката Еди Нкетия с удар отблизо оформи крайния резултат в полза на "артилеристите" след нов прецизен пас на Нелсън.

Мениджърът на гостуващия отбор Микел Артета направи девет промени в състава, давайки почивка и на капитана Пиер-Емерик Обамеянг.

По-късно тази вечер Челси приема Ливърпул в дербито в турнира, а в сряда носителят на купата от миналия сезон Манчестър Сити ще гостува на Шефилд Уензди./БНР