3. Атлетико Мадрид спечели срещу Гранада

Атлетико Мадрид спечели срещу Гранада

Атлетико Мадрид спечели срещу Гранада - Tribune.bg

"Дюшекчиите" взеха три точки след минимален успех у дома

Атлетико Мадрид спечели срещу гостуващия Гранада с 1:0 в среща от  23-ия кръг на испанския футболент шампионат.

Така възпитаниците на Диего Симеоне прекъснаха серия от три мача без успех в Ла Лига, а с 39 точки се изкачиха на четвъртото място в класирането, на 10 точки зад лидера Реал Мадрид.

Анхел Корея отбеляза единственото попадение още в шестата минута, когато засече от десетина метра подаване на Коке.

Столичани контролираха мача през първото полувреме, но след почивката и гостите получиха своите възможности. Роберто Солдадо беше близо до изравняване с удар с пета, но Ян Облак направи впечатляващо спасяване.

Гранада загуби за трети път в последните си четири мача в лигата и заема десетото място с 30 точки./БНР