3. Атлетико вкара 7 гола на Реал в контрола

Атлетико вкара 7 гола на Реал в контрола

Атлетико вкара 7 гола на Реал в контрола - Tribune.bg

Мачът се игра на “МетЛайф Стейдиъм” в Ийст Ръдърфорд (Ню Джърси) пред 57 000 зрители

Отборът на Атлетико Мадрид разгроми градския конкурент Реал със 7:3 в двубой от турнира Международна купа на шампионите. Мачът се игра на “МетЛайф Стейдиъм” в Ийст Ръдърфорд (Ню Джърси) пред 57 000 зрители.

Нападателят на “дюшекчиите” Диего Коста се отличи четири пъти. Той откри резултата още в първата минута, а в осмата новото попълнение Жоао Феликс удвои преднината. Анхел Корея бе точен в 19-ата минута, след което Коста вкара още три гола (28`, 45`, 51`). Начо успя да върне едно попадение за Реал в 59-ата минута, но 10 минути по-късно Витоло направи 7:1 за тима на Диего Симеоне. В заключителните минути Карим Бензема се разписа от дузпа, а Хавиер Ернандес вкара последния гол в срещата. Тя стана най-резултатна в историята между двата отбора от Мадрид.