3. Австрия приземи Северна Македония с 3:1

Австрия приземи Северна Македония с 3:1

Австрия приземи Северна Македония с 3:1 - Tribune.bg

Това бе първа историческа победа за Австрия на Европейско първенство, след като от двете си участие до момента на този форум бяха записали две равенства и четири загуби.

Австрия победи Северна Македония с 3:1 в първи мач от Група С на UEFA EURO 2020.

Символичните домакини откриха резултата след попадение на Щефан Лайнер (18), но десет минути по-късно Горан Пандев възстанови равенството. Възпитаниците на Франко Фода достигнаха до второ попадение, след като Михаел Грегорич (78) се възползва от центриране на Давид Алаба и се разписа в мрежата на Столе Димитриевски, а в последната минута на редовното време Марко Арнаутович оформи крайния резултат.