3. България е на Европейско първенство по волейбол!

България е на Европейско първенство по волейбол!

България е на Европейско първенство по волейбол! - Tribune.bg

Успехът беше трети пореден за "лъвовете" на квалификацията в Хадера

Волейболистите на България се класираха за Евро 2021. Тимът на Силвано Пранди разби с 3:0 (25:15, 25:18, 21:18) Австрия и си гарантира първото място в групата мач преди края. Днес от 20,00 часа нашите играят с Израел.

Успехът беше трети пореден за "лъвовете" на квалификацията в Хадера, Израел. Нашите стартираха с 3:1 срещу Австрия, а след това надиграха с 3:0 Израел.

Европейското първенство по волейбол тази година ще бъде 32-о в историята на надпреварата. За втори път то ще се проведе в четири страни-домакини – Полша, Чехия, Естония и Финландия. Освен домакините на турнира, класиране вече си гарантираха действащия шампион Сърбия, Словения, Франция, Русия, Италия, Украйна, Германия, Белгия, Турция, Латвия и Северна Македония.