3. България U18 загуби от Египет и излиза за 11-о място на световното първенство

България U18 загуби от Египет и излиза за 11-о място на световното първенство

България U18 загуби от Египет и излиза за 11-о място на световното първенство - Tribune.bg

Младите националки, водени от Стоян Гунчев, отстъпиха на домакините с 1:3 (23:25, 25:21, 15:25, 20:25)

Националният отбор по волейбол на България за девойки под 18 години ще се бори за 11-о място на световното първенство в Египет. Младите националки, водени от Стоян Гунчев, отстъпиха на домакините от Египет с 1:3 (23:25, 25:21, 15:25, 20:25) в плейофен мач за разпределение на местата от 9-о до 12-о, съобщи Българската федерация по волейбол.

Така на 14 септември (събота) родните състезателки ще се изправят срещу тима на Аржентина, който загуби от Турция с 2:3 (25:15, 25:22, 19:25, 19:25, 12:15). Срещата е от 15:00 ч. б.в. Представителките на Египет и Турцияще играят за деветото място в 17:00 ч. б.в.

Първата част бе равностойна, но в решителните минути съперникът показа повече устойчивост и се наложи, като поведе с 1:0 гейма. Във втората част българските момичета набраха инерция, показаха повече възможности и изравниха резултата 1:1. В следващите два гейма обаче египтянките диктуваха темпото и бяха водещият тим на полето. Те взимаха аванс, поддържаха го и наложиха волята си, като се поздравиха с крайната победа.

Най-резултатна за България бе Мария Йорданова с 20 точки (2 аса, 2 блокади), 15 точки добави Мерелин Николова (2 аса). За съперничките им Фарида Елхенауи приключи с 14 точки (2 аса), 13 реализира Аях Елнади.

За титлата ще се борят САЩ и Италия, които отстраниха Бразилия и Китай, съответно с 3:0 гейма и 3:2 гейма в полуфиналите.

Япония и Румъния ще играят за петото място, а Перу и Русия - за седмата позиция. Корея и Канада ще излязат един срещу друг за 13-ото място в надпреварата.