3. България U21 започна с победа в Турция

България U21 започна с победа в Турция

България U21 започна с победа в Турция - Tribune.bg

Младежкият национален отбор на България успя да победи с 2:1 връстниците си от Украйна в първия мач от приятелския турнир Анталия Къп в Турция.

Украинците откриха резултата още в осмата минута. Назаренко беше оставен необезпокояван да стреля в наказателното поле и с плътен удар не остави шансове на Светослав Вуцов.

В 20-ата минута обаче "лъвовете" изравниха. Преса в половината на съперника принуди Украйна да сгреши и Доминик Янков прехвърли излезлия напред вратар за 1:1.

В 37-та минута укранците се отчетоха с огромен пропуск, след като голмайсторът Назаренко не успя да отбележи от броени метри, почти фронтално срещу вратата на Светослав Вуцов.

Осем минути след почивката България стигна до пълен обрат. Филип Кръстев изпълни перфектно пряк свободен удар от границата на наказателното поле и не остави шансове на вратаря.

До края на срещата нови попадения така и не паднаха, за да може националите ни да се поздравят с първи успех на турнира в Анталия.

В следващите мачове те ще се изправят срещу Словения и Казахстан.