3. Барселона сбърка срещу Еспаньол

Барселона сбърка срещу Еспаньол

Барселона сбърка срещу Еспаньол - Tribune.bg

Двата тима направиха 2:2

Отборът на Барселона завърши наравно 2:2 с последния в класирането градски съперник Еспаньол в мач от 19-ия кръг на испанското първенство.

Ремито върна Барса на върха в класирането, но вече с равни точки с големия съперник Реал (Мадрид), който снощи победи Хетафе с 3:0. Двата тима имат по 40 точки, но Барселона е лидер с по-добра голова разлика.

Двубоят бе дебют за новия старши треньор на Еспаньол Абелардо Фернандес, който замени преди Нова година Пабло Мачин.

Еспаньол поведе на своя стадион с попадение на Давид Лопес в 23-а минута, но Барса направи обрат в началото на втората част след голове на Луис Суарес (50) и влезлия като резерва Артуро Видал (59).

15 минути преди края Барселона остана в намален състав след втори жълт и червен картон на Френки де Йонг и това усложни последната част от мача за тима на Ернесто Валверде.

В 88-а минута китайският нападател Ву Лей изравни за крайното 2:2.