3. Байер Леверкузен победи Борусия Дортмунд след голов трилър

Байер Леверкузен победи Борусия Дортмунд след голов трилър

Байер Леверкузен победи Борусия Дортмунд след голов трилър - Tribune.bg

"Аспирините" записаха три точки в мач със седем гола

Байер Леверкузен победи с 4:3 Борусия Дортмунд в истински футболен спектакъл от 21-вия кръг на германската Бундеслига. Освен седемте гола, зрителите на "БайАрена" видяха още три две отменени попадения, греди и куп пропуски и пред двете врати.

Начало на голеадата даде Кевин Фоланд в 20-ата минута, завървайки бърза контраатака на домакините през средата на терена.

Още в ответната атака обаче Борусия изравни чрез Матс Хумелс, който засече центриране от корнер на Джейдън Санчо.

В 33-тата минута Борусия поведе за първи път в резултата чрез новото попълнение Емре Джан. Германският национал отправи изключителен удар от далечна дистанция и не остави никакви шансове на вратаря на домакините Лукаш Храдецки.

Това обаче не бе всичко за първото полувреме и в 43-тата минута Фоланд изравни за 2:2 с втория си гол в мача./БНР

Борусия все пак поведе в 65-ата минута чрез Рафа Герейро и гостите виждаха крайния успех на хоризонта, но това се промени само за 60 секунди.

В 81-вата и 82-рата минута Байер вкара два гола чрез Лион Бейли и Ларс Бендер за оказалия се краен резултат от 4:3./БНР

С победата Байер събра 37 точки и излезе на пето място, докато Борусия е на трета позиция с 39, на три зад лидера Байерн Мюнхен, който утре посреща втория в класирането РБ Лайпциг.