3. Берое на финал за Купата на България

Берое на финал за Купата на България

Берое на финал за Купата на България - Tribune.bg

Старозагорки с петгеймов успех над Левски

Волейболистките на Берое (Стара Загора) се класираха за финал в турнира за Купата на България.

Тимът, воден от треньора Петър Дочев, надигра Левски с 3:2 (25:15, 21:25, 25:14, 22:25, 15:13) в първия полуфинален сблъсък в пловдивската зала „Колодрума“ , съобщиха от Българската федерация по волейбол.

С този успех Берое взе реванш от Левски, за загубата на полуфиналите в НВЛ-жени.

Двубоят бе оспорван и равностоен, като това доведе до много обрати в мача, размяна на геймовете и достигане до тайбрек.

В петата решителна част играта бе точка за точка до 12:12.

В този момент грешка на Левски даде предимство на съперника, а Берое не се поколеба да наложи волята си и затвори гейма с 15:13, а с това постигна и крайния успех.

В спора за трофея тимът на Берое ще се изправи срещу защитаващия титлата си шампион Марица (Пловдив).

Двубоят е днес, 18 април, от 18:30 часа.