3. Билбао загуби, но се класира за финала за Купата на краля

Билбао загуби, но се класира за финала за Купата на краля

Билбао загуби, но се класира за финала за Купата на краля - Tribune.bg

Атлетик ще спори за трофея с Реал Сосиедад

Отборът на Атлетик (Билбао) претърпя поражение с 1:2 в гостуването си на Гранада, но се класира за финала на турнира за Купата на краля в Испания. Баските продължават благодарение на гола си на чужд терен, след като в първата среща победиха с 1:0

Мачът в Гранада се игра на стадион „Нуево Лос Карменес“ пред 21 000 зрители.

Домакините поведоха с гол на Карлос Фернандес в 48-ата минута, а  четвърт час преди края Херман Санчес покачи на 2:0. Гостите обаче върнаха един гол в 81-ата минута, когато точен за Атлетик беше защитникът Юри Берчиче.

Във финала тимът от Билбао ще спори с друг баски отбор - Реал Сосиедад, който в полуфиналите елиминира Мирандес.

Атлетик (Билбао) е вторият най-тутулуван тим в турнира Копа дел Рей с 23 трофея и 14 финала. Най-много титли има Барселона - 30. Реал Сосиедад е печелил два пъти турнира, за последно през 1987 г./БНР