Челси и Борнемут спретнаха зрелищно реми

Челси и Борнемут спретнаха зрелищно реми - Tribune.bg

Уест Хем излезе от зоната на изпадащите

Изиграха се четири срещи от 28-ия кръг във Висшата лига.

Съботната програма в Премиър лийг започна с двубоя Брайтън – Кристъл Палас от 14:30 часа, който бе спечелен от тима на Рой Ходжсън с 1:0. Гостите взеха трите точки след гол на Джордан Аю в 70-ата минута. Брайтън заема 15-ата позиция в класирането с 28 точки, докато Кристъл Палас вече има 36 точки и се изкачи до 12-ата позиция.

В 17:00 часа се изиграха още три мача. Борнемут и Челси направиха зрелищен мач изпълнен с обрати. "Сините" поведоха в резултата в 33-ата минута чрез Маркос Алонсо, като гостите тотално доминираха през първата част. След почивката "черешките" видимо подобриха играта си и стигнаха до пълен обрат. Лерма върна равенството в 54-ата минута, а само три по-късно Джошуа Кинг изведе напред домакините. Все пак тимът на Франк Лампард успя да се спаси от загуба, след като Алонсо вкара втори гол в 85-ата минута.

Уест Хем се наложи с 3:1 у дома над Саутхемптън и излезе от зоната на изпадащите. Точни за „чуковете“ бяха Боуен (15), Халер (40) и Антонио (54). За „светците“ се разписа Обафеми в 31-ата минута. Уест Хем вече е 16-о място с 27 точки, колкото има и Борнемут.

Нюкасъл и Бърнли не излъчиха победител, след като играха 90 минути без да си отбележат гол.

В 19:30 часа Уотфорд приема лидера Ливърпул.