3. ЧУДЕСНО! България с първи медал от Токио 2020!

ЧУДЕСНО! България с първи медал от Токио 2020!

ЧУДЕСНО! България с първи медал от Токио 2020! - Tribune.bg

Антоанета Костадинова със сребро на 10 метра пистолет в спортната стрелба, остана на косъм от титлата

Чудесна новина за българския спорт! Антоанета Костадинова донесе първия медал за страната ни на Лятната Олимпиада в Токио. Тя завърши втора в дисциплината 10 метра пистолет в спортната стрелба, но може да съжалява за изпуснатата титла.

35-годишната Костадинова водеше в класирането преди последния изстрел, но в крайна сметка отстъпи пред рускинята Виталина Патарашкина. Все пак среброто е огромно постижение и повод за гордост на цяла България!

Костадинова влезе драматично във финала на днешното състезание, след като заемаше едва 12-а позиция в квалификациите. В последната серия от 10 изстрела, обаче записа 98 точки и се изкачи на шестото място.

Във финала българката стреля блестящо и преди последния изстрел водеше с 0,5 точки на Патарашкина. При него, обаче Тони записа 9,0 точки срещу 10,4 за нейната съперничка. В крайна сметка състезаващата се под олимпийския флаг рускиня завърши с 240,3 точки срещу 239,4 за Костадинова. Бронзът остана за Дзян Рансин (Китай) с 218.

Другата ни състезателка, легендарната Мария Гроздева завърши на 43-о място в квалификациите и не успя да се класира за финала.