3. Десподов с асистенция при загуба на Щурм (Грац)

Десподов с асистенция при загуба на Щурм (Грац)

Десподов с асистенция при загуба на Щурм (Грац) - Tribune.bg

Тимът на българина загуби с 2:3 от Рапид (Виена)

Нападателят Кирил Десподов се отличи с асистенция при загубата на Щурм (Грац) с 2:3 у дома срещу Рапид (Виена) в среща от 30-ия кръг, от футболния шампионат на Австрия.

Българският национал подаде на Отар Китеишвили за второто попадение на домакините в добавените минути на първата част.

Тогава резултатът стана 2:0 в полза на Щурм.

В 34-ата минута Щефан Хийрландер даде аванс за отбора от Грац.

След почивката се стигна до драматичен обрат за тима от Виена. Келвин Арасе, Щефан Шваб и Ерчан Кара се разписаха за столичани между 51-ата и 90-ата минута на двубоя.

Капитанът на домакините Десподов започна в титулярния състав на домакините и остана на терена през целия двубой.

Щурм е на шеста позиция в класирането с актив от 19 точки. Рапид заема второто място до момента с 35 точки.