3. Донски ще спори за титлата в Йоханесбург , спечели второ място на двойки

Донски ще спори за титлата в Йоханесбург , спечели второ място на двойки

Донски ще спори за титлата в Йоханесбург , спечели второ място на двойки - Tribune.bg

В полуфиналите Донски победи австриеца Давид Пихлер с 6:3, 6:7 (4), 6:4

Александър Донски се класира за финала на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Йоханесбург (ЮАР) с награден фонд от 15 хиляди долара. В полуфиналите Донски победи австриеца Давид Пихлер с 6:3, 6:7 (4), 6:4 и в днес ще има възможност да спечели първата си титла по единично при мъжете, съобщава Българската федерация по тенис.

Полуфиналът продължи 2 часа и 20 минути, но можеше да бъде и доста по-кратък, ако Донски не бе загубил за подаването си за пръв и единствен път, точно когато сервираше за мача при 5:4 във втория сет. Все пак в третия 21-годишният българин се реваншира, пробивайки сервиса на австриеца в последния гейм.

В турнира по двойки Донски и партньора му Давид Пихлер (Австрия), поставени под номер 2, отстъпиха в спора за титлата на зимбабвийците Бенджамин Лок и Кортни Джон Лок с 3:6, 4:6 за малко повече от час игра.