3. Дортмунд и Лайпциг си спретнаха зрелище под дъжда на „Сигнал Идуна Парк“

Дортмунд и Лайпциг си спретнаха зрелище под дъжда на „Сигнал Идуна Парк“

Дортмунд и Лайпциг си спретнаха зрелище под дъжда на Сигнал Идуна Парк - Tribune.bg

Резултати от мачовете в Бундеслигата

Отборите на Борусия Дортмунд и РБ Лайпциг завършиха наравно 3:3 в зрелищен сблъсък от 16-ия кръг в германската Бундеслига.

Домакините започнаха по-добре двубоя срещу първия в таблица и до почивката имаха аванс от два чисти гола след отлична игра. До тях се стигна след две попадения в рамките на десетина минути. Първо Юлиан Вайгъл откри след асистенция на Рафаел Герейро, а съименникът му Юлиан Брандт покачи на 2:0 след подаване на Джейдън Санчо.

Втората част обаче започна с груби грешки в защита за „жълто-черните“, които върнаха гостите в мача. Първата дойде след излизане извън наказателното поле на стража Роман Бюрки, който бе наказан от Тимо Вернер, а малко по-късно нападателят преодоля швейцарския вратар след връщане назад от Брандт за 2:2. Лидерът в Бундеслигата обаче забрави за играта в защита и бе наказан от Санчо, който получи чудесно подаване по земя от капитана Марко Ройс.

Възпитаниците на Люсиен Фавр обаче не издържаха до края и появилият се от резервната скамейка Патрик Шик реализира след нов срив в отбраната на домакините. Така след равенството между двата претендента за титлата РБ Лайпциг остава на върха в класирането, като не може да бъде изместен от него дори при успех на Борусия Мьонхенгладбах срещу последния Падерборн заради значително по-добрата си голова разлика. Дортмунд е трети с 30 точки. В последния кръг преди зимната пауза РБ Лайпциг приема у дома Аугсбург, докато Дортмунд гостува на Хофенхайм.