3. Етър разгроми Витоша като гост

Етър разгроми Витоша като гост

Етър разгроми Витоша като гост - Tribune.bg

"Болярите" спечелиха с 6:2 визитата си

Етър победи с 6:2 като гост аутсайдера Витоша Бистрица в последна среща от 23-ия кръг в шампионата на България.

"Виолетовите" решиха всичко в двубоя още в първия четвърт час от мача. Александър Дюлгеров, Милчо Ангелов и Яни Пехливанов се разписаха във вратата на бистричани между 10-ата и 15-ата минута. Ангелов и Пехливанов се отличиха и с по една асистенция.

Кристиан Кочилов върна едно попадение за Витоша в 31-ата минута от дузпа, но Флорент Боджадж реализира четвърти гол във вратата на домакините четири минути преди почивката.

Илия Димитров с удар при добавка отблизо отбеляза втори гол във вратата на гостуващия тим в 59-ата минута, но резервите Иван Стоянов и Тонислав Йорданов се разписаха в 65-ата и 76-ата минута в полза на Етър.

След петия си успех през кампанията и първи през 2020 година отборът от Велико Търново се изкачи на десето място във временното класиране, докато Витоша остава на 14-та позиция./БНР