3. Фламенго вдигна „Копа Либертадорес“ след луда драма в края

Фламенго вдигна „Копа Либертадорес“ след луда драма в края

Фламенго вдигна Копа Либертадорес след луда драма в края - Tribune.bg

Исторически триумф за най-популярния футболен клуб в Бразилия

Фламенго спечели „Копа Либертадорес“ след изключително драматична победа с 2:1 над Ривър Плейт в дебютния за турнира финал в един мач на неутрална територия.

Историческият двубой се проведе в перуанската столица Лима на стадион "Монументал", а бразилският гранд триумфира след късни голове чрез Габриел Барбоса и взе трофея за първи път от почти четири десетилетия (38 години).

Миналогодишният шампион Ривър Плейт поведе в резултата в 14-ата минута чрез Рафаел Боре, а след почивката аржентинците бяха по-близо до отбелязване на второ попадение.

Две минути преди края на редовните 90 обаче Фламенго изравни след бърза контраатака с гол на играещият под наем Габриел Барбоса. Дълбоко в добавеното време преотстъпеният от Интер нападател получи топката в наказателното поле и реализира своя девети гол в 12 мача от турнира, за да се утвърди като №1 при голмайсторите в Копа Либертадорес за сезона.

Малко след това Есекил Паласиос от Ривър Плейт получи червен картон, след като ритна падналия на тревата Бруно Енрике.

Героят Барбоса също беше отстранен от игра, защото направи ироничен жест към съдиите, съобщи БНТ.

Така най-популярният бразилски отбор Фламенго спечели водещия клубен турнир в Южна Америка за първи път от 1981 година, когато легендата Зико носи екипа с №10 на гранда от Рио де Жанейро.

Треньорът Жорже Жезус преобрази отбора само в рамките на шест месеца, спечелвайки Копа Либертадорес за втори път в клубната история, докато Ривър Плейт остана с четири трофея от надпреварата.