3. Георги Георгиев и Йоана Константинова – шампиони на Мастърса до 13 г. за наградите на „SPORT DEPOT“ в Свиленград

Георги Георгиев и Йоана Константинова – шампиони на Мастърса до 13 г. за наградите на SPORT DEPOT в Свиленград - Tribune.bg

Надпреварата се проведе на кортовете на ТК "Свиленград"

Георги Георгиев (ТК "Свиленград", гр.Свиленград) и Йоана Константинова (ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен) спечелиха титлите на Мастърса до 13 г. за наградите на „SPORT DEPOT" в Свиленград.

Надпреварата се проведе на кортовете на ТК "Свиленград", гр.Свиленград. За трета поредна година надпреварата е "За наградите на SPORT DEPOT". В състезанието участваха осемте най-добри български състезатели в отделните възрасти. От най-голямата верига магазини за спортни стоки в България осигуриха награден фонд от 4 хиляди лева за състезанието. Той ще беше разпределен между призьорите в отделните възрасти във вид на ваучери за закупуване на спортни стоки от компанията, съобщава Българската федерация по тенис.

Във финала при юношите Георги Георгиев (ТК "Свиленград", гр.Свиленград) победи Анас Маздрашки (ТК "Егалите", гр.Несебър) с 6-2, 6-4. Така Георгиев спечели турнира с пет победи и без да загуби сет. От ТК "Свиленград" наградиха Георги със специален плакет и грамота за годините прекарани в клуба.

В спор за третото място Димитър Чилов (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) се наложи с 2-6, 6-4, 6-1 над Ангел Владов (ТК "Супер Спорт", гр.Варна).

Във финала при девойките Йоана Константинова (ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен) победи с 6-2, 4-6, 6-0 Елизара Янева (ТК "Стоянстрой", гр.Пловдив). В мач за третото място Каталина Петрова (ТК "15:40", гр.София) се наложи с 6-2, 6-1 над Яна Кирчева (ТК "15:40", гр.София).