3. Григор Димитров е на полуфинал в Париж!

Григор Димитров е на полуфинал в Париж!

Григор Димитров е на полуфинал в Париж! - Tribune.bg

Българинът победи Кристиан Гарин (Чили) с 6:2, 7:5 за 91 минути игра

Григор Димитров се класира за полуфиналите на Мастърс 1000 турнира в зала в Париж. Димитров победи Кристиан Гарин (Чили) с 6:2, 7:5 за 91 минути игра. Тове е четвърта последователна победа за Гришо в турнира. Следващият съперник на Димитров ще бъде определен от сблъсъка между Новак Джокович и Стефанос Циципас. С достигането до полуфиналите парижката зала „Берси" Димитров си гарантира и завръщане в Топ 20 на ранглистата, съобщава Българската федерация по тенис.

Григор започна много силно мача и поведе с 3:0. В осмия гейм Димитров стигна до още едни брейк и затвори сета с 6:2.

Втората част също започна добре за Гришо, който след пробив във втория гейм поведе с 2:0. Гарин обаче реагира с рибрейк, а след това взе подаването си и изравни за 2:2. След това всеки от двамата печелеше своя сервис-гейм до 4:4. Тогава Димитров поведе 40:0 при свое подаване, но Гарин обърна гейма и осъществи пробив, след който поведе с 5:4. Григор веднага върна брейка, а след това взе подаването си и поведе с 6:5. След това Димитров направи нов пробив при първата си възможност, а с това спечели втория сет със 7:5 и взе победата в мача.