3. Григор Димитров се класира за втория кръг във Виена след победа номер 300

Григор Димитров се класира за втория кръг във Виена след победа номер 300

Григор Димитров се класира за втория кръг във Виена след победа номер 300 - Tribune.bg

Българинът се наложи с 6:3, 7:5 над Дамир Джумхур за 95 минути игра

Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира в зала във Виена, който е от категория АТП 500. Димитров записа своята победа №300 в професионалния тур, след като се наложи с 6:3, 7:5 над Дамир Джумхур за 95 минути игра.

Това беше четвърти мач между двамата, като българинът записа четвърти успех, съобщава Българската федерация по тенис.

Във втория кръг Димитров ще срещне третия поставен в схемата Матео Беретини от Италия.

Българинът поведе с 5-1 в първия сет. След това това Джумхур стигна до първи пробив в мача и намали до 5:2. При 5-3 Димитров поведе с 40:15 на своето подаване и от втората си възможност затвори сета с 6:3.

Димитров започна много добре втората част и поведе с 1:0 след третия си пробив в мача. Босненецът обаче върна пробива за 1:1. Димитров регистрира пробив на нула, който бе четвърти за него в двубоя, повеждайки с 3:2. След това Гришо затвърди пробива и взе своя сервис за 4:2.

Джумхур направи рибрейк за да изравни резултата - 4:4. Димитров записа пети пробив в двубоя и поведе с 6:5. След това Григор спечели своето подаване на 30 и след 7:5 стигна до крайната победа.