3. Италия и Уелс продължават към 1/8-финалите на Евро 2020

Италия и Уелс продължават към 1/8-финалите на Евро 2020

Италия и Уелс продължават към 1/8-финалите на Евро 2020 - Tribune.bg

Швейцария чака развитие в другите групи

Отборът на Италия се наложи с 1:0 над Уелс в последен мач от Група А на UEFA EURO 2020. Въпреки наглед пестеливата победа, двубоят ще се запомни с тоталната доминация на италианците, тъй като "Скуадра адзура" дори за секунда не изпусна юздите на мача.

Роберто Манчини бе направил 8 промени в стартовите си 11, но тимът се справи с добрата подредба на "драконите" и в края на първата част Матео Песина намери пролука в противниковата защита, за да изведе родината си напред в резултата.

Швейцария победи с 3:1 Турция. Головете за "часовникарите" вкараха Харис Сеферович (6) и Джердан Шакири (26, 68). Ирхан Джан Кавенджи (62) се разписа за тима на Шенол Гюнеш. Победата обаче не беше достатъчна на Швейцария за второто място в групата и отборът ще се надява да продължи в следващата фаза като се нареди сред най-добрите трети отбори. Турция остана на последното четвърто място в групата и отпадна от европейското първенство.