3. Изненадваща загуба на Реал Мадрид в Ла Лига

Изненадваща загуба на Реал Мадрид в Ла Лига

Изненадваща загуба на Реал Мадрид в Ла Лига - Tribune.bg

"Кралския клуб" допусна поражение с 1:2 от Бетис

Бетис победи с 2:1 Реал (Мадрид) в последния мач от 27-мия кръг на Ла Лига и попречи на "кралския клуб" да се завърне на върха в класирането.

В герой за домакините се превърна бившият играч на Барселона Кристиан Тейо, който вкара победния гол в 82-рата минута.

Двубоят на "Бенито Виямарин" бе доста интересен и предложи сериозен брой възможности за гол и пред двете врати. Двата тима си размениха по един гол в самия край на първото полувреме.

В 41-вата минута Сидней октри резултата с бомбен диагонален удар, с който не остави никакви шансове на Тибо Куртоа, но Реал изравни в добавеното време, когато Карим Бензема бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Марсело.

В 82-рата минута обаче домакините нанесоха решителния си удар чрез Тейо, който се възползва от грешка в отбраната на Реал и с добре насочен удар матира за втори път Куртоа.

С успеха Бетис се изкачи на 12-о място в класирането с 33 точки, докато Реал е втори с 56, като изостава на две зад лидера Барселона./БНР