3. Камбуров влезе от пейката и поведе Берое към успех над Левски насред София

Камбуров влезе от пейката и поведе Берое към успех над Левски насред София

Камбуров влезе от пейката и поведе Берое към успех над Левски насред София - Tribune.bg

Старозагорци спечелиха с 3:1, прекъснаха срещата заради проблем с осветлението на „Герена“

„Берое“ победи „Левски“ с 3:1 като гост в мач от петия кръг на българското футболно първенство.

Старозагорци изиграха много силен двубой и спечелиха напълно заслужено.

Мачът бе прекъснат за около 20 минути заради проблем с осветлението на „Герена“.

„Зелените“ започнаха по-добре мача и владееха инициативата през първата част.

„Берое“ излезе откри в резултата в 18-ата минута с гол на Педро Еуженио, а след почивката довърши съперника си с два гола на Мартин Камбуров.

Той се появи малко след почивката и четири минути след влизането си удвои със своя 220 в елита на България.

Едва 13 минути бяха нужни на нападателя, за да премине внушителната кота и да оформи класиката в София.

Така той вече има 221 попадения и заема второто място във вечната ранглиста на реализаторите в групата на майсторите, изоставайки с 32 от рекордьора Петър Жеков.

Почетното попадение за „сините“ бе дело на Франко Мазурек и падна четвърт час преди края на редовното време, но не попречи на освиркванията към футболистите на „Левски“ от феновете им.

„Берое“ записа четвърти пореден успех над опонента и вече има 9 точки, с една по-малко от „сините“ и лидера Лудогорец.

Шампионите обаче са с мач по-малко, защото в неделя приемат ЦСКА в Разград.

В следващия кръг „Берое“ приема „Ботев“ (Пловдив) на 17 август (събота) от 18:00 часа, а Левски гостува на Витоша в 20:30.