3. Класен Лудогорец не даде шанс на Валур

Класен Лудогорец не даде шанс на Валур

Класен Лудогорец не даде шанс на Валур - Tribune.bg

Шампионите разбиха исландците с 4:0 и продължават напред в Лига Европа

Лудогорец се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа, след като надигра като домакин Валур с категоричното 4:0 и така продължава напред с общ резултат 5:1.

Българските шампиони не оставиха никакво съмнение в това кой е по-класен от двата тима и спечелиха с лекота реванша в Разград, макар да се добраха до равенство 1:1 в Рейкявик с гол в самия край на срещата.

Тази обаче бе доста по-различна, защото възпитаниците на Стойчо Стоев поеха инициативата от самото начало и не я изпуснаха.

Точни за разградчани бяха новите попълнения Дан Битон (7) и Джонатан Икоко (24) преди почивката, както и резервата Якуб Швиерчок след нея.

Последният се разписа на два пъти в рамките само на две минути и то само 120 секунди, след като се появи в игра.

Така Лудогорец продължава към третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Там „орлите“ ще срещнат уелския ТНС, който бе елиминиран в квалификациите на Шампионската лига от датския ФК Копенхаген.

Първият мач е другата седмица в Разград.