3. Купата на Германия: Вижте всички четвъртфиналисти

Купата на Германия: Вижте всички четвъртфиналисти

Купата на Германия: Вижте всички четвъртфиналисти - Tribune.bg

Борусия (Мьонхенгладбах) и втородивизионният ССВ Ян Регенсбург взеха последните две вакантни квоти за четвъртфиналите на турнира за Купата на Германия.

Това стана факт, след като Гладбах спечели с обрат до 2:1 визитата си на Щутгарт.

Домакините откриха резултата още във 2-ата минута след попадение на Силас Вамангитука. Гостите изравниха дълбоко в добавеното време на първото полувреме чрез Маркъс Тюрам.

Борусия стартира агресивно второто полувреме и в 50-ата минута осъществиха пълен обрат след гол на Аласан Плея, който бе достатъчен за успеха.

Междувременно елитният Кьолн отпадна от втородивизионния Регенсбург с резултат 5:6 след изпълнение на дузпи.

Тимът от Бундеслигата поведе с 2:0 с попадения на Исмаил Якобс и Емануел Денис, но домакините се добраха до равенството след голове на Скот Кенеди и Ян Джордж.

При изпълнението на ударите от бялата точка 11-ите във временното класиране на Втора Бундеслига показаха по-здрави нерви и стигнаха до успеха с 4:3 и продължиха напред с общ резултат 6:5.

Освен Регенсбург и Гладбах, в четвъртфиналите на турнира ще играят аматьорският Рот-Вайс (Есен), Холщайн (Кил), Вердер (Бремен), Борусия (Дортмунд), Волфсбург и РБ Лайпциг.