3. Лацио стигна четвъртфиналите за купата на Италия без проблеми

Лацио стигна четвъртфиналите за купата на Италия без проблеми

Лацио стигна четвъртфиналите за купата на Италия без проблеми - Tribune.bg

"Римските орли" смазаха с 4:0 Кремонезе

Защитаващият трофея си Лацио разгроми гостуващия втородивизионен Кремонезе с 4:0 и се класира за четвъртфиналите на турнира за купата на Италия по футбол. Столичани имаха превъзходство и заслужено стигнаха до успеха.

Испанецът Патрик Хил откри резултата в десетата минута с удар от 7-8 метра след ниско центриране от ляво на сънародника си Джонатан Родригес. Родригес подаде от ляво и за втория гол на Марко Пароло, който засече отблизо за 2:0 в 26-ата минута. Чиро Имобиле окончателно предреши мача с трети гол в 58-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Антонио Карачоло срещу Бастос. Минута преди последния съдийски сигнал Бастос оформи крайното 4:0 с глава след центриране от фаул на Родригес, записал третата си асистенция в двубоя.

На четвъртфиналите в края на януари Лацио ще гостува на Наполи, който по-рано днес елиминира Перуджа с 2:0./БНР