3. "Лъвовете" с невероятен обрат срещу Северна Ирландия

"Лъвовете" с невероятен обрат срещу Северна Ирландия

Лъвовете с невероятен обрат срещу Северна Ирландия - Tribune.bg

Българският национален отбор по футбол постигна победа с 2:1 след обрат над Северна Ирландия в световна квалификация.

По този начин се реваншира за срамната загуба с 1:3 в гостуването си на Литва от преди няколко дни.

Тази вечер Конър Уошингтън даде аванс на гостите в 38-ата, но два чудесни голаа на Тодор Неделев в 53-ата и 63-ата минута донесоха пълния обрат за "лъвовете".

"Лъвовете" изиграха две различни полувремена. През първата част българите бяха по-плахи и претеснени и единствено прекраснитен намеси на вратаря Иван Караджов спасиха нашите от по-голяма разлика в резултата. През второто полувреме обаче "трикольорите" излязоха вапълно преобразени и напълно заслужено стигнаха до обрата и до победата.

С този успех България събр актив от 8 точки и излезе на третата позиция, но без шансове за второто място. Северна Ирландия остава четвърта с 5 точки. В последния си мач момчетата на Ясен Петров гостуват на Швейцария на 15 ноември.

За тази среща селекционерът Ясен Петров заложи в титулярния състав на две двойки близнаци. На вратата застава Иван Караджов, а в защита пред него бяха Иван Турицов, братята Петко и Андреа Христови и Димитър Велковски. В халфовата линия действаха Ивайло Чочев, Тодор Неделев и другата двойка близнаци - Радослав и Борислав Цоневи. Атаката пък бе водена от капитана в днешната среща Кирил Десподов и Атанас Илиев.